Firuze

1
528

Güle Güle Atilla!..

Her şeyin bir bedeli var, güzelliğinin de
Bir gün gelir ödenir öde Firuze…

Ruhun insan bedeniyle buluştuğu günden beridir; birbiri ardına, birbirinden farklı oldukları iddiasıyla tarifi yapılır güzelin. Hangisi en isabetlidir hiçbir zaman bilinmeyecek, hiçbirisi herkesçe kabul görmeyecek. Çünkü insan, dünya var olduğu sürece ölecek, insanla beraber güzel ölmeyecek. İnsan değişecek ve lakin insan değişse de güzel değişmeyecek.

Önce Aysel gitti. Şimdi de Atilla… Firuze gitmedi lakin. Firuze gitmeyecek.

Doğa fotoğrafları çekmeye başladığımdan beri çiçekler, otlar ve dahi yosunlar hepsi birer firuzedirler benim için. Fotoğraflayarak selamlarım onları. Heyhat! Onlar da ölmeye mecburdur tıpkı insan gibi…  Kısadır ömürleri çiçeklerin. İnsan, aşk denen mantıksızlık döngüsünde; dengeli bir yaşamın hayaliyle yaşarken, onun aşk içinde yanan bedenini zımparalamak için kullandığı çiçekler de ölecek. Çiçekler de bu güzelliğin bedelini ödeyecek.

Önce Aysel gitti. Şimdi de Atilla… Firuze gitmedi lakin. Firuze gitmeyecek.

O büyü, o heyecan, o hayaller toprağa gömülecek. Kendi gidip resmi kalacak yarin. Kar yağmaya, güneş doğmaya devam edecek. Ölenler unutuldu. Kalanlar bizi teselli edecek. Nasıl bir yeşilse onun taşıdığı, bahar bile kıskanacak. Gözler onun dayanılmaz güzelliğini görecek. O naif müziğini işitecek kulaklar.

Önce Aysel gitti. Şimdi de Atilla… Firuze gitmedi lakin. Firuze gitmeyecek. Aysel ve Atilla gitse de Firuze’nin gitmediği dünyada Aysel de, Atilla da ölmeyecek.

Güle güle Atilla Özdemiroğlu…

Analog Adam

https://www.youtube.com/watch?v=0K6wVtY2M74

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
bir kırık karanfil
Ziyaretçi

Harika yüreğinize ve kadrajınıza sağlık

wpDiscuz