Bu Şehirlere Gitmeye Mecbur Değilsiniz

0
415

10San Pedro Sula

Birçok kaynakta asla gidilmemesi gerektiği tekrar tekrar vurgulanıyor. Honduras sınırlarındaki San Pedro Sula’da hem uyuşturucu hem de silah kaçakçılığı son derece yaygın. İstatistiklere göre dünyadaki en yüksek cinayet oranı bu şehirde öyle ki sabahları sokakta cesetlerle karşılaşmak artık olağan hale gelmiş.

9Ciudat Juarez

Meksika’nın Ciudat Juarez kenti, Amerikan sınırındaki kenti uyuşturucu kartelleri yönetiyor. Her sene 3000 kişi çete savaşlarında ölüyor. Bu da buzdağının sadece bir kısmı; tüm şehir halkı can güvenliğinden yoksun yaşıyor.

8Karaçi

Pakistan’ın Karaçi şehrinde canlı bombalar ve suikastlar adeta günlük yaşamın bir parçası.  Terörün yanı sıra insan kaçakçılığı ve araba soygunu gibi suçlar da önemli boyutlara ulaşmış durumda.

7Kabil

Afganistan’ın Kabil şehri de ne yazık ki Bağdat gibi terörle iç içe yaşıyor. Amerika’nın burnunu soktuğu her ülke gibi burası da kaostan çıkamadı. Basında sürekli bomba haberleri ile yer alan şehrin geleceği de son derece belirsiz.

6Caracas

Venezuela’nın Caracas kentinin sokaklarında eli tüfekli uyuşturucu çeteleri cirit atıyor. Birçok kaynakta cinayetin başkenti olarak geçiyor dersek herhalde daha fazla söze gerek kalmaz.

5Acapulco

Meksika sınırlarındaki Acapulco; her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği bu kentte malesef uyuşturucu çok yaygın bu nedenle de suç oranları sürekli yükseliyor. Son istatistiklere göre şehirde her 1000 kişiden 2’si cinayete kurban gidiyor.

4Bağdat

Bağdat Amerikan işgalinden sonra kaos yaşayan Irak’ta halen farklı güçler birbiri ile savaşıyor bu yüzden de maalesef sürekli terör saldırıları yaşanıyor.

3Guetemala

Guetemala Cumhuriyeti’nin başkenti Guetemala; Orta Amerika’daki bir çok şehir gibi burası da uyuşturucu kaçakçılığı ile ünlü hal böyle olunca da şiddet içeren pek çok olay yaşanıyor. Özellikle de otobüs soygunları çok yaygın.

2Kent Down

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üç başkentinden biri olan Kent Down’da gelir dağılımındaki eşitsizlikten ötürü pek çok suç işleniyor. En sık yaşanan suçlar ise fidye için adam kaçırma tecavüz ve soygun.

1Rio De Janeiro

Brezilya’nın Rio De Janeiro kenti; karnavalından tanıdığımız şehirde yoksulluk hat safhada olduğu için suç oranı da hayli yüksek. Özellikle turistlerin rağbet ettiği popüler plajlarda ve gece kulüplerinde pek çok şiddet olayı yaşanıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz